Biletul Zilei »» Astăzi pariem pe 3 selecții din Europa League!

Publicat: 02/08/2018 | 07:00
Din oferta bogată pentru dată de cele 45 de partide din Europa League, am extras trei selecții cu mari șanse de reușită cu ajutorul cărora țintim să ne dublăm investiția.

Iată cum pariem:

Prima selecție de pe Biletul Zilei vine de la meciul pe care Viitorul lui Gică Hagi îl va susține în Olanda cu Vitesse.

După 2-2 în tur, gruparea olandeză are prima șansă la calificare și ținând cont și de forța ofensivă a grupării antrenate de Leonid Slutski avem mari șanse să vedem un meci spectaculos. De partea ceealaltă Viitorul a arătat că poate face orice pune probleme oricărui adversar și se poate ridica la nivelul valoric al acestuia . Așadar, pariem pe minim două goluri în acest meci.

A doua selecție de pe Biletul Zilei vine din Polonia de la meciul dintre Lech și Soligorsk. În tur a fost 1-1, polonezii egalând în minutul 89. Nu trebuie să neglijăm faptul că Lech este o echipă foarte puternică pe teren propriu, acolo unde fanii polonezi joacă un rol important. În plus, diferența de valoare dintre cele două echipe este una mare și ne așteptăm ca gazdele să câștige cel puțin o repriză.

Același tip de pariu îl avem și pentru ultima selecție de pe Biletul Zilei. În Suedia, AIK Stockholm va primi vizita celor de la Nordsjaelland. Meciul din tur s-a încheiat cu 1-0 pentru danezi, dar trebuie să evidențiem că formația suedeză a ratat o lovituă de la 11 metri prin atacantul T. Elyounoussi.

Ne așteptăm la un meci pe care AIK Stockholm să-l domine și pariem că gazdele vor câștiga cel puțin o repriză.