Ce meci! Ajax pierde calificarea în prelungiri! Liverpool – Tottenham, în finala UCL

Publicat: 09/05/2019 | 00:27

După spectacolul dat de Liverpool cu o zi înainte, când a spulberat Barcelona (4-0), a venit rândul unei alte echipe din Anglia, Tottenham.

Ajax și Tottenham jucau returul semifinalei UCL, după ce în partida din Anglia lăncierii câștigaseră cu 1-0.

La pauză era 2-0 pentru Ajax, prin golurile lui De Light (5) și Ziyech (35). Dar ce revenire, în partea a doua. Lucas a egalat în doar patru minute (55 și 59), apoi englezii au lovit de două ori bara, pentru ca Moura să înscrie golul calificării în minutul 5 al prelungirilor.

VEZI AICI GOLURILE

Astfel, în finala Ligii Campionilor, programată pe 1 iunie, pe Wanda Metropolitano din Madrid, Liverpool o va întâlni pe Tottenham Londra.