10 goluri în meciurile de aseară din Grupa A a Champions League!

Publicat: 28/09/2017 | 07:00

Diavolii au spulberat la Moscova TSKA cu 4-1 după o primă repriză de vis în care au intrat la cabine cu un incredbibil 3-0 după golurile marcate de Lukaku (min. 4, 27) şi Martial (min.19).

Mkhitaryan a dus scorul la 4-0 în minutul 57 în timp ce Kuchaev a semnat golul de onoare al gazdelor în ultimul minut al partidei.

Cinci goluri s-au marcat şi în celălalt meci al grupei A disputat aseară în elveţia între Basel şi Benfica.

Gazdele i-au spulberat pe lusitani administrându-le una din cele mai severe înfrângeri din istoria participării în Champions League. Pentru elveţieni au marcat Lang (min. 2), Oberlin (min.20, 69), van Wolfswinkel (min. 59), Riveros (min. 76). Oaspeţii au terminat meciul în 10 jucători, Almeida fiind eliminat în minutul 62 pentru comportament nesportiv.