A plecat din club la patru dimineata!

Publicat: 15/03/2010 | 00:00
STATISTICA. Raduta a inscris trei goluri pentru giulesteni in acest campionat, ultimul la Iasi, in prima etapa a returului

Impresarul lui Raduta, Traian Gherghisan, l-a atacat pe antrenorul Nicolae Manea, spunand ca il persecuta pe fotbalist. Agentul a facut referire la faptul ca, in primele trei meciuri din retur, tehnicianul nu l-a folosit pe Raduta decat 30 de minute, in partida pierduta de giulesteni la Iasi, scor 1-2. „E pacat ca nu i se acorda destule sanse lui Raduta. E un fotbalist care a ajutat Rapidul de cate ori a intrat”, au fost cuvintele lui Gherghisan. Ce nu stie insa impresarul este ca Lucian mai scapa prin cluburi. Ultima reprezentatie a jucatorului a fost chiar inaintea meciului pe care Rapid l-a disputat cu FC Timisoara. Astfel, sursele noastre au sustinut ca s-au intalnit cu Lucian Ra-duta in jurul orei patru dimi-neata, exact in momentul in care parasea un club de pe Calea Mosilor. Aceleasi surse au mai spus ca fotbalistul era chiar bine afumat. Probabil, despre escapadele lui a aflat si Nicolae Manea, care l-a tras pe banca de rezerve. Ieri, la Alba Iulia, fotbalistul a mai bifat 30 de minute, inlocuindu-l pe Ionita. Lucian Raduta are 21 de ani si a debutat la Rapid in 2007, intr-un meci cu FC National, pierdut cu 4-0.