AS Monaco se califică fără emoţii în sferturile Cupei Ligii!

Publicat: 13/12/2017 | 14:00

Victoria campioanei a fost obţinută graţie reuşitelor semnate de Carrillo (min. 33) şi Falcao în minutul 85.

Acelaşi scor, 2-0, s-a înregistrat şi în partida dintre Toulouse şi Bordeaux, oaspeţii neavând nicio şansă în faţa cleor de la Toulouse. O calificare în sferturi a obţinut şi Angers, care s-a impus cu 1-0 pe teren propriu cu Metz, unicul gol al partidei fiind marcat de Fulgini (min.52).

Restul meciurilor din cadrul optimilor de finală ale Cupei Ligii din Franţa vor avea loc astăzide la ora 22:05.

În cel mai interesant meci se vor întâlni Strasbourg şi PSG, într-un meci în care vedetele PSG-ului vor căuta revanşa după ce în urmă cu două etape au cedat la Strasbourg în campionat în singura înfrângere de până acum suferită în această ediţie a Ligue 1.

Nu în ultimul rând, duelurile dintre Rennes- Marseille şi Monpellier- Lyon şi Lille- Nice se anunţă foarte încinse, fiind deshise oricărui rezultat. În ultimul meci al optimilor, Amiens va primi vizita celor de la Tours, partida fiind programată la fel ca şi celelalte partide, de la ora 22:05.