Asensio decisiv pentru Real în turul sfertului din cupă cu Leganes!

Publicat: 19/01/2018 | 07:00

Victoria elevilor lui Zinedine Zidane, care în acest meci a mizat pe o formulă în componenţa căreia s-au regăsit mai mulţi jucători care prind rar echipa, s-a conturat în minutul 89, fiind adusă de Asensio. Real Madrid este alături de Valencia singura formaţie care şi-a respectat statutul de favorită înnaintea manşei tur a sfeerturilor de finală la calificarea în semifinalele competiţiei. În turul sferturilor, Atletico Madrid a cedat pe teren propriu cu 2-1 meciul cu Sevilla, suferind prima înfrângere de la inaugurarea arenei „Wanda Metropolitano” în cadrul partidelor susţinute în competiţiile interne, în timp ce Barcelona a cedat în deplasare războiul catalan cu Espanyol, scor 1-0, Lionel Messi ratând la 0-0 în minutul 62 un penalty. Victoria celor de la Espanyol Barcelona a fost obţinută pe final de meci, în minutul 88, golul care a făcut diferenţa fiind marcat de Melendo.  Returul meciurilor din sferturile de finală ale Cupei Spaniei se va disputa săptămâna viitoare.