Asta este cea mai stupida accidentare! Cum l-a chinuit talentul pe Cosmin Matei pana a ajuns pe masa de operatie!

Publicat: 13/02/2015 | 13:38

In ultimul meci de pregatire din cantonamentul din Spania, partida disputata impotriva brazilienilor de la Atletico Paranaense (2-3), Mihai Teja a primit o veste foarte proasta. Intordus in repriza secunda, Cosmin Matei a suferit o accidentare grava, iar astazi a fost operat, astfel ca va fi indisponibil mai bine de 5 saptamani.

Cosmin Matei este unul dintre jucatorii de baza ai „cainilor”

Filmul accidentarii decarul “cainilor” este o adevarata insiruire de elemente greu de conceput. In primul rand, fotbalistul s-a rupt singur, nu a fost lovit de nimeni, in momentul in care a vrut sa faca o “foarfeca”.

Matei s-a lovit la umar si nu a putut scapa de operatie

Nu era nici locul si nici momentul pentru astfel de gesturi tactice!

A cazut pe umar si a suferit o fractura de clavicula. Totul s-a petrecut in ultimul minut de joc, undeva la mijlocul terenului, in zona bancilor, la o minge care iesea din teren, iar repunerea era a dinamovistilor. Nu a vrut Matei, cel care a dorit sa puncteze la impresia artistica. Si-a rupt umarul, mingea a ramas in teren si ce a urmat e cu atat mai trist pentru cei din “Stefan cel Mare”.

Din cauza ca a incercat o „foarfeca”, Matei va lipsi 5 saptamani

CITESTE SI:

ULTIMA ORA! Doliu la Dinamo: Nelu Nunweiller a murit in aceasta dimineata

Cum se implica fratii Becali, din spatele gratiilor, la Dinamo, clubul lor de suflet!

Din cauza „foarfecii” lui Matei, brazilienii au inscris

In momentul in care pe Matei l-a chinuit talentul, scorul era 2-2, iar din “foarfeca” mijlocasului, balonul a ajuns la portarul advers. Acesta a degajat si sud-americanii au obtinut un penalty. Astfel, Dinamo a pierdut meciul, dar si pe Matei, totul din cauza lipsei de maturitate a fotbalistului in varsta de 23 de ani, cel care a incercat sa impresioneze in momentul si locul nepotrivit.