Astăzi, ora 21:45, două meciuri în optimile Champions League! Manchester City-Basel și Tottenham- Juventus!

Publicat: 07/03/2018 | 10:11

Manchester City- Basel și Tottenham-Juventus Torino sunt meciurile programate în această seară de la ora 21:45 în manșa retur a optimilor de finală a Champions League.

Dacă „cetățenii” sunt ca și calificați după victoriaa categorică obțținută în tur în Elveția cu scorul de 4-0, în schimb în celălalt meci al zilei, Tottenham-Juventus, calificarea în sferturi încă se joacă. Cu toate că duoă rezultatul din tur din Italia, scor 2-2 pornesc cu prima șansă la calificare în jocul de pe „Wembley”, Tottenham va avea de înfruntat o formație cu un moral bun, Juve venind după ce a reușit o victorie în prelungiri în Serie A cu Lazio, rezultat care i-a apropiat la doar un punct de liderul Napoli, torinezii având și un meci mai puțin disputat.

Jocul se anunță a fi unul foarte aprig disputat, fiind deschis oricărui rezultat.

în sferturile de finală ale ediției din acest an a Champions League, unde s-au calificat deja Real Madrid și Liverpool. „Galacticii” s-au impus și în returul din Franța cu PSG, scor 2-1, calificându-se la general cu scorul de 5-2 în timp ce Liverpool a mers mai departe cu scorul general de 5-0 după ce în returul de pe „Anfield” a remizat 0-0 cu FC Porto.

Iată echipele probabile Tottenham- Juventus Torino

Tottenham: Lloris- Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies- Dier, Dembele- Heung-Min, Alli, Eriksen- Kane.

Juventus Torino: Buffon- Lichtsteiner, Benatia, Chiellini, Alex Sandro- Khedira, Pjanic, Matuidi- Costa, Dybala, Mandzukic.