Atletico Madrid, ca şi calificată în sferturile Cupei Spaniei! Astăzi în optimi joacă Real Madrid şi Barcelona!

Publicat: 04/01/2018 | 11:00

Un pas important spre calificarea în sferturi a făcut şi Alaves care s-a impus cu 3-1 în fieful celor de la Formentera, dar şi Sevilla, după victoria cu 2-0 de la Cadiz. Valencia a remizat în jocul din optimi, 1-1 pe terenul celor de la Las Palmas, confruntarea decisivă în urma căreia se va stabili formaţia care va accede în sferturi urmând a avea loc tot pe 9 ianuarie.

Ultimele patru partide din cadrul optimilor de finală ale ediţiei din acest an aCupei Spaniei vor avea loc astăzi. Capul de afiş al zilei este ţinut de confruntarea dintre Celta Vigo şi Barcelona, meci care va avea loc de la ora 20:00. De la aceeaşi oră, va evolua Villareal pe terenul celor de la Leganes în timp ce în ultimele două partide din faza optimilor, de la ora 22:00, Real Madrid va evolua pe terenul celor de la Numancia iar Espanyol va primi pe teren propriu vizita echipei Levante.