Au disparut 250.000 de euro din vestiare

Publicat: 27/09/2008 | 00:00

ESEC. Dubarbier (stanga) a inscris, iar Petre Marin a centrat pentru gol. Si totusi, au ratat prime uriase Economie. Finantatorii celor doua echipe, Arpad Paszkany si Gigi Becali, stiu unde sunt banii pe care jucatorii nu au reusit sa-i ia: la ei in valize Cristian Blanuta Cineva de langa mine soptea ca trupei lui Trombetta ii place sa joace atunci cand este condusa, amintind de meciul de la Roma. Dayro Moreno tocmai deschisese scorul in Gruia. Pe dracu ii place sa joace atunci! Care echipa este sedusa de un 0-1 chiar pe propriul teren? Iar dupa gol, tot stelistii au controlat jocul. Prea putin. Balanta s-a inclinat brusc. Semnalul l-a dat Muresan, trasor in bara. Culio a trimis la o palma peste bara, iar inevitabilul s-a produs in minutul 37, cand Dubarbier a finalizat cu un sut din marginea careului. De la cabine, CFR a iesit hotarata si a facut regula in teren. Trica a intrat in locul neinspiratului Didy la gazde, in timp ce Lacatus a scapat de mainile moarte Semedo si Toja, pe care i-a inlocuit cu Szekely si Tiago. Desi a stat o intreaga repriza in corzi, Steaua a reusit sa smulga punctul de la Cluj. O remiza in urma careia fotbalistii ambelor tabere au pierdut primele, 15.000 de euro, respectiv, 5.000, oferite doar la victorie.

CFR Cluj – Steaua 1-1 (1-1)

Dubarbier 37 / D. Moreno 9 CFR Cluj: Stancioiu – Tony, Cadu, De Sousa, Pereira – Dani, G. Muresan – Dubarbier, Didi (Trica 59), Culio – Y. Kone. Antrenor: Maurizio Trombetta. Steaua: Zapata – Ogararu, Goian, Ghionea, P. Marin – Lovin, Toja (Tiago 71) – Nicolita, D. Moreno (Stancu 86), Semedo (Szekely 57)- Arthuro. Antrenor: Marius Lacatus. Arbitri: Augustus Constantin – Cristian Nica, Eduard Dumitrescu Stadion: Constantin Radulescu; Spectatori: 20.000