Australia merge la Mondialul din Rusia!

Publicat: 15/11/2017 | 16:13

După o primă repriză în care deşi a dominat, nu a reuşit să se desprindă, Australia s-a dezlănţuit în repriza a doua reuşind să se desprindă prin hattrick-ul de senzaţie semnat de Mile Jedinak (min. 54, 72, 85). Golul de onoare al celor din Honduras a fost marcat de fundaşul Alberth Elis, în minutul 90+4, în urma unui corner.

Ultima echipă care va întregi tabloul complet de la Campionatul Mondial din Rusia se va stabili în urma returului barajului dintre Peru şi Noua Zeelandă, meci care în tur s-a terminat nedecis 0-0. Selecţionata Perului porneşte îna ceastă seară ca mare favorită în partida cu Noua Zeelandă, specialiştii dând şanse mici de calificare oaspeţilor.

Cupa Mondială care va avea loc anul viitor în Rusia, între 14 iunie şi 15 iulie. Tragerea la sorţi a grupelor Campionatului Mondial din 2018 va avea loc pe 1 decembrie la Moscova.