Barca cu Messi MVP umileşte Juventus pe Nou Camp

Publicat: 13/09/2017 | 10:00

Cu un minut înainte de a intra la cabine, Bufon s-a văzut nevoit să scoată pentru prima oară în acest meci mingea din plasă, Messi punctând după o acţiune personală de toată frumuseţea. Golul a turnat plumb în ghetele torinezilor, aceştia nereuşind să-şi revină în repriza a doua, încasând în doar 13 minute încă două goluri de la  Rakitic (min.56) şi Messi (min. 69), 3-0 fiind scorul cu care avea să se termine partida.

În celălalt meci al grupei, deşi au condus cu 3-0 prin golurile lui Doumbia (min.2), Martins (min.13) şi Fernandes (min.43), Sporting a trăit cu emoţii finalul de meci de pe „Georgios Karaiskakis Stadium”, Olympiakos intrând însă în meci când era prea târziu, dubla lui Pardo (min. 89, 90+3) contând doar pentru statistică.