Barca luptă pe Nou Camp pentru calificarea în sferturile Cupei Spaniei cu Celta Vigo!

Publicat: 12/01/2018 | 07:00

În această fază a competiţiei a ajuns surprinzător Leganes, formaţie care după ce în tur a câştigat cu 1-0 meciul de pe teren propriu cu Villareal, s-a calificat în sferturi graţie golului marcat în deplasare deşi a pierdut cu 2-1 pe terenul „submarinului galben”.

Alături de Leganes, în sferturi şi-au mai asigurat prezenţa în urma rezultatelor înregistrate formaţiile Atletico Madrid, Valencia, Alaves şi Real Madrid. Cu toate că în tur la Numancia au câştigat cu 3-0, în returul de pe „Santiago Bernabeu” galacticii nu au reuşit decât un modest 2-2.

În această seară în afară de Barca- Celta Vigo, va mai avea loc returul optimilor meciurilor dintre  Levante- Espanyol (2-1) şi Sevilla- Cadiz (2-0).

Până în prezent cea mai clară diferenţă în cadrul otpimilor s-a înregistrat între Atletico Madrid şi modesta formaţie de liga a III-a Lleida, elevii lui Diego Simeone impunându-se la general cu scorul de 7-0.