Barcelona şi Juventus merg în primăvara Champions League! Sporting Lisabona continuă în Europa League!

Publicat: 06/12/2017 | 08:00

Cu Messi pe teren din minutul 61, Barcelona s-a impus cu un sec 2-0 în faţa celor de la Sporting, graţie golului marcat de Paco (min.59) şi a autogolului semnat de Mathieu în primul minut de prelungire al partidei.

În urma rezultatului înregistrat Barcelona s-a calificat de pe primul loc al grupei în optimite de finală ale Champions League în timp ce Sporting îşi va continua aventura în primăvara Europa League unde ar putea da peste o mai veche cunoştinţă, FCSB!

În cel de-al doilea meci al grupei, Juventus s-a impus cu 2-0 în Grecia şi s-a calificat de pe locul 2 în primăvara Champions League!

Iată echipele în FC Barcelona- Sporting Lisabona, scor 2-0

FC Barcelona:  Cillessen- Semedo, Pique (min. 64 Busquets), Vermaelen, Digne- Denis Suarez, Andre Gomes, Rakitici- Aleix Vidal (min. 61 Messi), Luis Suarez (min. 75 Paulinho), Alcacer

Sporting Lisabona: Rui Patricio- Piccini, Coates, Mathieu, Bruno Cesar (min. 64 Coentrao)- Carvalho, Battaglia- Ristovski (min. 46 Martins), Bruno Fernandes, Acuna- Ruiz (min. 46 Dost)