Barcelona, ţinută în şah de Olympiakos în Grecia!

Publicat: 01/11/2017 | 11:18

Lionel Messi a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize, şutul său fiind scos cu un reflex de zile mari de Proto. Tot Messi s-a aflat în prim lna şi în al doiela mitan, starul argentinian ratând de puţin ţinta în minutul 63 după o fază lucrată de Luis Suarez, atacant care a trimis în bară în minutul 80.

În celălalt meci al grupei, pe „Estádio José Alvalade” din Lisabona, Sporting, echipă care a eliminat FCSB din Champions League, a remizat, 1-1 cu Juventus Torino.

Sporting a condus la pauză prin golul marcat în minutul 20 de Cesar, însă italienii au reuşit să plece cu un punct graţie reuşitei semnate de Higuain în minutul 79.

În urma rezultatelor înregistrate în etapa a IV-a a grupei D, lider rămâne Barcelona cu 10 puncte, în timp ce Juventus Torino se află pe locul 2 cu 7 puncte. Sporting se află pe locul 3 cu 4 puncte în timp ce Olympiakos închide grupa cu un punct.