Bayern Munchen se califică în semifinalele Cupei Germaniei după 6-0 cu Paderborn!

Publicat: 07/02/2018 | 07:00

Coman a dechis scorul în minutul 19, iar peste şase minute golgeterul Lewandowski a punctat pentru 2-0. Cu trei minute înaintea finalului primului mitan, Kimmich a înscris pentru 3-0. Bayern a condus ostilităţile şi în al doilea mitan. După zece minute de la reluare, Tolisso a înscris pentru 4-0. Finalul de meci i-a aparţinut lui Robben care prin dubla reuşită în minutele 86 şi 88 a stabilit scorul final al confruntării, Bayern calificându-se în semifinalele competiţiei cu scorul de 6-0.

Într-un alt sfert de finală, Leverkusen şi Bremen au avut nevoie de prelungiri pentru a tranşa calificarea. Câştig de cauză au avut gazdele, care au reuşit să puncteze de două ori în cele două reprize de prelungiri, calificându-se astfel în semifinale. Oaspeţii au avut un început incredibil de meci, conducând cu 2-0 după opt minute de joc prin reuşitele lui Kruse (min.4-pen.) şi Johannsson (min.8). Brandt a reuşit însă prin dubla din minutele 31 şi 55 să ducă meciul în prelungiri unde Bellarabi (min.111) şi Havertz (min.118) au făcut diferenţa.

Astăzi vor avea loc ultimele două partide din sferturile de finală ale Cupei Germaniei, acestea urmând a se disputa între Frankfurt- Mainz şi Shalke04- Wolfsburg.