Bayern trece dramatic de Leipzig în cupă! Rezultatele 16-imilor de finală ale Cupei DFB!

Publicat: 26/10/2017 | 12:52

Cum egalitatea a persistat şi după cele două reprize de prelungiri s-a trecut la executarea loviturilor de la 11 metri, unde câştig de cauză a avut Bayern Munchen.

Singurul jucător care a ratat a fost Werner de la Leipzig. Pentru Bayern au transformat penalty-urile Lewandowski, Alaba, Hummels, Rudy şi Robben, în timp ce pentru Leipzig au punctat Bernardo, Kampl, Halstenberg şi Orban.

În optimile de finală au mers în urma victoriilor la limită obţinute în jocurile cu Hanover 96 şi Hoffenheim cu acelaşi scor, 1-0  şi cei de la Wolfsburg şi Werder Bremen.

Calificate în optimile de finală ale ediţiei din acest an a „Cupei  DFB” au fost şi formaţiile Stutgart şi Koln care au câştigat la indogo, 3-1 meciurile din deplasare cu echipele Kaiserslautern  şi Hertha Berlin.

Iată rezultatele înregistrate în 16-imile de finală ale Cupei DFB!

Fortuna Dusseldorf-  Monchengladbach       0-1

Leverkusen-  Union Berlin 4-1

Paderborn – Bochum  2-0

Wehen Wiesb-  Schalke 04 1-3

Greuther Furth-  Ingolstadt  1-3

Magdeburg-  Dortmund 0-5

Mainz- Holstein Kiel 3-2 (d.prel.)

Schweinfurt –  Eintracht Frankfurt          0-4