Begu, învinsă în calificările de la Ostrava!

Publicat: 18/10/2020 | 17:33

Irina Begu, aflată în prezent pe poziția cu numărul 76 în ierarhia mondială, s-a înscris în calificările turneului WTA de la Ostrava, din Republica Cehă. Din nefericire, favorita noastra a fot depșită fără drept de apel de Cori Gauff, una dintre marile speranțe ale Statelor Unite ale Americii, dar și ale tenisului mondial.

Desfășurarea partidei

În ciuda faptului că Gauff s-a impus în două seturi identice, 6-4, 6-4, iar scorul final a fost unul relativ strâns, diferenta dintre cele două sportive a fost una semnificativă. Pentru nici un moment Irina Begu nu a aratătat că ar putea să câștige și să ajungă în faza următoare a competițieiei. Astfel, din nefericite, suntem nevoiți să consemnăm faptul că Irina Camelia Begu a părăsit competiția încă din calificări.

BREAKING NEWS: Laurențiu Reghecampf și-a dat demisia de la Al Wasl! Vine la FCSB?!