Beşiktaş, revelaţia Champions League!

Publicat: 18/10/2017 | 07:00

Partida a început bine pentru Monaco, Falcao reuşind să deschidă scorul după 30 de minute de joc. Bucuria francezilor nu a durat decât patru minute, Tosun  reuşind să restabilească egalitatea, 1-1fiind şi scorul cu care cele două echipe aveau să intre la cabine.

După numai nouă minute de la reluarea jocului, turcii au dat lovitura de graţie lui Monaco prin Tosun, acesta reuşind prin golul marcat în minutul 54 să stabileacă scorul final al întâlnirii, Beşiktaş trecându-şi astfel în cont cel de-al treilea succes consecutiv în această grupă.

În celălalt meci al grupei disputat în cadrul acesteie tape, RB Leipzig a reuşit o victorie la limită pe teren propriu 3-2 cu FC Porto, rezultatul fiind stabilit încă din prima repriză.

Pentru nemţi au punctat în acest meci Orban (min. 8, Forsberg (min. 38), Augustin (min. 41) în timp ce pentru portughezi au punctat  Aboubakar (min.19) şi Marcano (min. 44).

În urma rezultatelor consemnate în această grupă Beşiktaş a luat o opţiune serioasă la primăvara Champions League, fiind greu de crezut că la forma pe care o arată turcii mai pot pierde calificarea.

Iată echipele în Monaco- Beşiktaş, scor 1-2

Monaco: Subasici-  Sidibe (min. 79 Boschilia), Glik, Jemerson, Toure – Tielemans (min.57 Rony Lopes) , Moutinho, Fabinho, Lemar – Keita, Falcao.

Beşiktaş: Fabricio – Adriano, Pepe, Tosici, Erkin- Arslan (min. 74 Medel), Hutchinson – Quaresma, Talisca (min. 74 Ozyakup), Babel- Tosun (min. 89 Negredo)