Biletul zilei: Astăzi pariem pe un mix de fotbal şi tenis! Meciul Simonei Halep, în prim plan!

Publicat: 08/05/2018 | 09:00
Simona Halep a fost protagonista unui pictorial incendiar FOTO: ELLE

FC Midtjylland a reuşit să marcheze ieri, pe terenul propriu, contra lui Nordsjaelland, cele două goluri indicate pe biletul nostru. FCSB nu şi-a atins în schimb ţinta la Iaşi, meci în care mizasem pe cel puţin o repriză câştigată de oaspeţi. La capătul unei evoluţii slabe a echipei lui Dică, care a şi avut un om în plus pe teren aproape 20 de minute, „roş-albaştrii” au pierdut cu 0-1, rezultat ce le compromite in mare măsură şansele la tilu, cu doar 2 runde rămase de disputat din play-off.

Biletul zilei

Căutăm al 5-lea bilet câştigăt al lunii mai, mizând pe tenis şi fotbal. Printre selecţiile zilei, varianta pe 18 sau mai multe gameuri consemnate în meciul Halep – Mertens , contând pentru turul secund al turneului WTA de la Madrid. Rivala constănțencei vine după o serie de prestații excelente. Vorbim de 13 victorii consecutive, ce i-au adus Elisei Mertens două titluri WTA consecutive, câștigate pe zgură, la Lugano și Rabat. De partea cealaltă,  Halep a debutat excelent la Madrid, spulberând-o în runda inaugurală pe Makarova, scor 6-0, 6-1. De asemenea să nu uităm că Simona este o mare specialistă a turneului. Prima jucătoare a lumii este deținătoarea ultimelor două trofee de la Madrid Open şi finalistă a competiţiei în 2014.

14:30 Halep – Mertens, peste 17.5 game-uri – cota 1.29
17:00 Suarez Navarro – Svitolina, peste 17.5 game-uri – cota 1.28
21:30 Mouscron – Lierse, peste 1.5 goluri – cota 1.22