Biletul zilei: Combo fotbal – baschet » Vezi sugestiile!

Publicat: 25/04/2018 | 09:48

După 6 propuneri câștigătoare, ieri am ratat profitul cu varianta de bilet propusă, din cauza unui singur gol. Am mizat cu succes pe 2 sau mai multe modificări ale tabelei în jocurile Cardiff – Derby (scor 3-1) și Bristol – Wigan (scor 1-1), dar pontul nu s-a dovedit câștigător și pentru întâlnirea din liga secundă franceză dintre Nimes și Lorient. Gazdele au deschis scorul foarte repede, încă din minutul 4, dar rezultatul meciului a rămas neschimbat până la final.

Biletul zilei

Cu alte șase zile rămase din luna martie, țintim înbunătățirea bilanțului, prin intermediul variantei de astăzi. Încă o dată mizăm pe clasicul, de acum, peste 1.5 goluri. Meciurile vizate sunt Stabaek – Start, confruntarea ultimelor două clasate din prima ligă norvegiană și Levski Sofia – CSKA Sofia. Rivalele din capitala Bulgariei își dau întâlnire în manșa secundă a semifinalei de cupă. Dubla semnată de Sergiu Buș în tur, o propulsează pe Levski în postura de mare favorită la calificare, dar CSKA nu va ceva lupta. Amintim și faptul că cele două s-au mai întâlnit o dată, după manșa tur a întrecerii amintite. Tot pe terenul CSKA-ului, în campionat, scorul a fost 2-2.

Completăm biletul de astăzi cu un pont din baschet. Real Madrid și Panathinaikos sunt la egalitate, scor 1-1, în play-off-ul Euroligii, însă după confruntările din Grecia. În capitala Spaniei, acolo unde madrilenii s-au impus în 17 din ultimele 20 de meciuri și în 6 din precedentele 7 ”directe”, elenii vor avea viață grea. Mizăm pe un succes al Real-ului, cu prelungiri incluse.

18:30, Levski Sofia – CSKA Sofia, peste 1.5 goluri, cota 1.25
19:30, Stabaek – Start, peste 1.5 goluri, cota 1.23
19:45, Real Madrid – Panathinaikos, gazdele sa castige, cota 1.30