Biletul Zilei »» Ieri ne-am dublat investiția! Astăzi facem profit mizând pe goluri și cornere!

Publicat: 27/07/2018 | 07:00
epa02371425 Standard Liege players celebrate after the Belgian Jupiler Pro League soccer match between Standard Liege and RSC Anderlecht in Liege, Belgium, 03 October 2010. Standard won 5-1. EPA/YORICK JANSENS-MICHEL KRAKOWSKI BELGIUM OUT
Ieri am mizat pe minim o repriză cîștigată de Djugarden în partida cu Mariupol (1-0 a doua repriza), pe succesul oaspeților în B36 Torshavn – Beșiktaș (0-2) și pe victoria gazdelor în O. Ljubljana – Crusaders (5-1) și ne-am dublat investiția.

Astăzi vom miza pe cornere și goluri pentru un nou profit!

Iată Biletul Zilei:

Prima selecție de pe Biletul Zilei vine de la singurul meci programat asdătiz în etapa a II-a în Liga I, unde FC Botoșani va primi vizita celor de la FC Hermannsdtadt. Cu toate ca lotul moldovenilor nu pare complet și că unii jucători sunt în urmă cu pregătirea fizică, FC Botoșani a reușit o remiză surprinzătoare în etapa precedentă pe terenul celor de la CFR Cluj,s cor 1-1. Echipa lui Costel Enache este favorită sa obțină victoria, dar nu excludem un eventual rezultat surprinzator. De aceeaa pariem pe cel puțin două goluri marcate în meci.

Cea de-a doua selecție vine din Belgiaa, unde Standard Liege – Gent este duelul care va deschide noul sezon competițional. De remarcat este faptul că mai mereu aceste grupări ne-au oferit meciuri spectaculoase cu multe faze de poartă. Sperăm să se mențină aceeași linie și mizăm pe cel puțin 9 cornere, pariu câștigător în ultimele 14 partide directe.

Închidem Biletul Zilei cu un duel care nu ar trebui să ne dea nicio emoție. Mizăm pe cel puțin un gol înscris de Austria Viena în poarta nou-promovatei Innsbruck.