Biletul zilei: Mizăm pe un start perfect de săptămână! 3 ponturi simple »»

Publicat: 05/03/2018 | 08:31

Astăzi nu vom fi modești. Nu avem motive, în condițiile în care 6 din ultimele 8 propuneri de combo au fost câștigătoare.
Chiar și varianta de ieri a fost extrem de aproape să ne aducă pe plus. S-au marcat lejer cele două goluri indicate pe bilet, în confruntările Fenerbahce – Akishar (scor 2-3) și Freiburg – Bayer (scor 0-4), însă nu s-a ajuns la 3 în duelul Valencia – Betis. În ciuda unei desfășurări spectaculoase a partidei, tabela a înghețat la scorul de 2-0 în favoarea gazdelor, stabilit încă din minutul 47 al confruntării.

Biletul zilei

Astăzi pariem, încă o dată, cu predilecție pe goluri. Mizăm pe o dispută Crystal Palace – Manchester United destul de strânsă și aceasta în primul rând datorită tacticii binecunoscute a formației vizitatoare. Pentru a-și atinge țintele și beneficiind de o defensivă excelent organizată, Mourinho sacrifică în dese rânduri spectacolul. Oricum, pe terenul lui Crystal Palace nu se câștigă deloc ușor, aspect reconfirmat chiar în precedentul meci al londonezilor, pe Selhurst Park. Tottenham s-a impus, însă la limită,  cu 1-0, gol marcat de Kane în minutul 88.

Luăm în calcul și pe cel puțin 2 modificări ale tabele în confruntarea Ingolstadt – Bochum, ultima a etapei cu numărul 25 din 2Bundesliga. Miza partidei este ridicată, cu o victorie formația gazdă revenind în bătălia pentru locul 3 al ierarhiei. De partea cealaltă, Bochum, serios amenințată cu retrogradarea, poate chiar directă, în liga a 3-a, luptă cu îndârjire pentru fiecare punct pus la bătaie.

Închidem biletul cu o șansă dublă, x2, la partida Winterthur – Xamax, din eșalonul secund al Elveției. Dacă trupa din Neuchatel conduce ierarhia, fiind din ce în ce mai aproape de revenirea în Super Liga, gazdele au mari emoții în ceea ce privește evitarea retrogradării.  Winterthur are doar 3 victorii în 21 de runde, față de cele 17 ale oaspeților.