Brazilia a pierdut MELOdramatic

Publicat: 02/07/2010 | 00:00
VINOVAT. Melo ramane spectator in timp ce micutul Sneijder trimite cu capul in plasa de la marginea careului mic

Conform cursului jocului, brazilienii au deschis scorul dupa reusita lui Robinho, acesta finalizand cu finete o pasa geniala a lui Felipe Melo. Pana la pauza, elevii lui Dunga au facut spectacol si au trecut in numeroase randuri pe langa majorarea scorului. La opt minute distanta de la reluarea jocului, olandezii revin in partida total neasteptat, dupa un autogol al lui Felipe Melo. Imediat, jocul capata o alta tunura, cu Olanda la conducere, si in minutul 68 europenii sunt adusi in avantaj, 2-1, prin golul marcat cu capul de catre Sneijder, ajutat de marcajul larg al aceluiasi Felipe Melo. Cinci minute mai tarziu, Melo si-a incheiat showul cu un cartonas rosu, luat dupa o lovitura brutala asupra lui Sneijder, juventinul ingropandu-si astfel echipa.