BREAKING NEWS! Bayern a câștigat Liga Campionilor, după victoria cu PSG, scor 1-0!

Publicat: 23/08/2020 | 23:52

Bayern Munchen a câștigat a 6-a Liga Campionilor din palmares, după un succes cu 1-0 în fața celor de la Paris Saint-Germain!

BILETUL ZILEI » PARIEM PE FOTBAL PENTRU UN NOU PROFIT!

Kingsley Coman a înscris unicul gol al finalei Ligii Campionilor din 2020, în minutul 59. După o primă repriză în care Paris Saint-Germain a avut șansele sale, Bayern a pus stăpânire pe partidă și nu le-a mai permis francezilor să își creeze mari ocazii de gol. Astfel, Bayern câștigă a 6-a Liga a Campionilor din istoria clubului, reușind totodată și tripla istorică Bundesliga – Cupa Germaniei – Liga Campionilor. Pentru Paris Saint-Germain, rămâne un parcurs excelent în acest sezon, cu un nou titlu în Ligue 1, dar și prima finală de Liga Campionilor.

PSG – Bayern, echipe de start:
PSG: Navas – Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat – Herrera, Marquinhos, Paredes – Mbappé, Di Maria, Neymar
Antrenor: Thomas Tuchel

Bayern: Neuer – Kimmich, Boateng, Alaba, Davies – Goretzka, Thiago – Coman, Muller, Gnabry -Lewandowski
Antrenor: Hansi Flick

Stadion: Da Luz (Lisabona)
Arbitru: Daniele Orsato / Asistenți: Lorenzo Manganelli și Alessandro Giallatini (toți din Italia)