Bucurie uriașă în familia Anamaria Prodan – Laurențiu Reghecampf! Vestea extraordinară a venit la trei zile după ce și-a îngropat tatăl

Publicat: 30/03/2018 | 09:37

La nicio săptămână după ce a primit cel mai trist telefon din viața lui – cel prin care mama sa îl anunța că tatăl lui a murit –, Laurențiu Reghecampf are motiv de bcuurie. Echipa de fotbal Al Wahda, pe care o antrenează în Abu Dhabi, a câștigat Cupa Ligii Emiratelor Arabe Unite. Partida nu a fost deloc una lipsită de incidente și complicații, mai ales că cei de la Al Wahda au terminat finala cu doi oameni mai puţin pe terenul din capitala Emiratelor Arabe Unite.

Al doilea trofeu în Emirate pentru Laurențiu Reghecampf

Echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf a câştigat al doilea trofeu al anului, după ce mai câştigase o Cupă a Emiratelor, în luna ianuarie. Finala dintre Al Wahda și Al Wasl, scor 2-1, a fost una dramatică. Echipa pregătită de soțul Anamariei Prodan a marcat cele două goluri ale finalei încă din prima repriză prin Ahmed şi Tagliabue, în minutele 14, respectiv 30, dar problemele au apărut în actul secund.

Echipa de fotbal Al Wasl a redus din diferenţă prin Mende, în minul 61, iar problemele pentru Reghecampf au apărut în minutul 67, atunci când Rashid a fost eliminat pentru al doilea galben, conform prosport.ro. Laurențiu Reghecampf a efectuat rapid o schimbare, în timp ce adversarii şi-au epuizat toate schimbările până în minutul 76 pentru a întoarce rezultatul. Iar echipa românului a suferit o nouă lovitură în minutul 80, atunci când Al Menhali a văzut direct cartonaşul roşu.

Citește și: Silviu Prigoană, alături de Laurențiu Reghecampf într-o zi tristă din viața lui! Mesajul scris pe coroana adusă de afacerist și cine e bărbatul cu care a venit și care e foarte apropiat de Anamaria Prodan

Laurențiu Reghecampf, fost antrenor la FCSB, a mai câștigat alături de Al Wahda Supercupa Emiratelor anul trecut.

Printre primele persoane care l-au sunat pe Reghe să-l felicite se numără, desigur, soția lui, Anamaria Prodan, copiii lor, dar și celelalte rude, printre care și Ionela Prodan, care are probleme de sănătate.