„Buna dimineata, v-ati trezit? Eu inca nu!”

Publicat: 24/11/2008 | 00:00

DILEMA. Alexandru Tudor ori a vrut sa faca o gluma, ori chiar era asa de adormit incat a uitat notiunea timpului Acestea au fost cuvintele pe care le-a rostit arbitrul oamenilor de la receptie, la ora 18.30, cand a parasit hotelul. Cosmin Popescu Centralul intalnirii Universitatea – Steaua, scor 0-0, de vineri seara, Alexandru Tudor, a fost la final tinta ambelor tabere. Suporterii i-au fredonat deja obisnuitul refren la adresa sa in Banie, strigat prima data la intalnirea cu FC Brasov, apoi cu CS Otopeni: „Tudore, tarane, sa-ti dam? „. „Daca un arbitru de talia lui Tudor nu da penalty clar in minutul 85, de frica, ce sa mai spunem”, a fost replica lui Dorinel Munteanu la adresa lui „Brad Pitt”. Nicolo Napoli a acuzat si el arbitrajul, in premiera: „Ne-a fost refuzat un penalty in primele minute, la un fault asupra lui Wobay, plus ca s-au lasat atata faze cu stelistii in pozitii afara din joc”. Mititelu l-a pus, la randul lui, la zid: „Tudor se afla pe o panta descendenta”. Concluzia: Alexandru Tudor a dormit si la meci, asa cum o facuse cu aproximativ doua ore mai devreme. Oamenii prezenti la receptia hotelului unde a fost cazat arbitrul sustin ca, la ora 18.30, Tudor a coborat din camera si a uimit asistenta. Cu ce? A fost salutat de catre receptioner: „Buna seara!”. Raspunsul centralului: „Buna?dimineata! Cum sa fie seara? V-ati trezit? Pentru mine e dimineata si nu m-am trezit nici acum!”, a sunat raspunsul lui Tudor, spre stupefactia celor aflati, in acel moment, acolo.