Ce transformare! Fotbalistul care i-a ”hărţuit” pe tricolori e uriaş!

Publicat: 27/09/2017 | 13:46
Acum, fostul mijlocaş al ”galben-albaştrilor” are mai mult de 100 de kg, iar chipul de copil de atunci nu mai poate fi recunoscut.

După ce s-a lăsat de fotbal, în 1998, Tomas Brolin a devenit om de afaceri. Şi-a deschis un restaurant italian în Suedia, apoi a investit în imobiliare. A devenit şi acţionar la o companie care vindea aspiratoare. I-a plăcut pokerul, motiv pentru care a devenit un aprig jucător la turneele internaţionale.

România a fost eliminată de Suedia, în sferturile de finală ale competiţiei din 1994, după un meci dramatic. Brolin a deschis scorul în minutul 78, Răducioiu a restabilit egalitatea când mai erau două minute de joc. S-a intrat în prelungiri. Răducioiu a făcut dubla în minutul 101, dar Kennet Anderson e egalat în minutul 115.
La loviturile de departajare, Belodedici şi Dan Petrescu au ratat, iar Suedia a ajuns în semifinalele Cupei Mondiale. AVea să iasă pe locul al trteilea, după victoria în faţa Bulgariei, scor 4-0.

Până în sferturi, România a avut rezultatele: 3-1 cu Columbia, 1-4 cu Elveţia şi 1-0 cu SUA, în grupe, 3-2 cu Argentina, în optimi.