Ceahlaul – Gaz Metan 0-0, intr-un meci cu doi eliminati

Publicat: 12/03/2010 | 00:00
Formatia Ceahlaul nu a reusit sa se impuna in fata ardelenilor lui Cristi Pustai, moldovenii terminand la egalitate, scor 0-0, partida de la Piatra Neamt.

In ciuda faptului ca nu s-a marcat, partida a fost extrem de disputata, doi jucatori fiind eliminati pe parcursul meciului, Balde de la Gaz-Metan in minutul 71 si Vasilache de la gazde in minutul 90, ambii jucatori parasind terenul pentru cumul de cartonase galbene.

Ceahlaul: 22. Villadsen – 3. Dikaba, 24. Forminte, 17. Vitelaru, 4. Al. Dragomir (14. Gafita ’82) – 5. Stevici, 18. Balde (7. Cebotaru ’76) – 15. Badescu, 10. Vasilache – 19. Mulisa, 25. Ibrahim (13. Barcauan ’59). Antrenor: Zoran Filipovici.

Gaz Metan Medias: 30. Buchta – 44. Kratochvil, 13. Khubutia, 19. Fl. Lazar, 8. Buzean – 16. R. Zaharia – 5. Al. Muntean (20. Nohai ’90+1), 7. Kubala, 15. Hoban – 11. Cigan (29. Galanis ’52), 77. Silvasan (27. Eric de Oliveira ’80). Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonase galbene: Stevici ’25, Balde ’31, Vasilache ’84, ’90+2 / Buzean ’37, Kubala 55, ’69

Cartonase rosii: Vasilache ’90+2 / Kubala ’69

Arbitri: Sebastian Coltescu (central) – Sebastian Gheorghe, Gero Szabo (asistenti) – Valentin Hanceariuc (rezerva)

Observatori: Mircea Calin, Ioan Muresan.

La partida au asistat aproximativ 2.500 de spectatori.