CFR Cluj a fost răzbunată de unguri! Malmo eliminată de MOL Vidi din Champions League!

Publicat: 15/08/2018 | 09:30
Malmo, formație care a eliminat campioana României CFR Cluj din Champions League, a părăsit la rândul ei competiția fiind scoasă din joc de ungurii de la MOL Vidi. După 1-1 pe teren propriu, Malmo nu a reușit decât 0-0 în Ungaria, iar MOL s-a calificat grație golului reușit în deplasare.

În schimb Steaua Roșie s-a calificat în play-off după un mec dramatic în Slovacia. Radonojic a adus sărbătoarea la Belgrad după ce a marcat în minutul 98. La finele celor 90 de minute de joc din Slovacia, Tranva și Steaua Roșie Belgrad se aflau la egalitate, 1-1, rezultat consemnat și în tur la Belgrad. Astfel, s-a trecut la prelungiri, unde în minutul 98 Radonojic a marcat golul calificării în play-off-ul Champions League.

BATE Borisov a trecut de Qarabag graţie succesului din tur din deplasare, iar Dinamo Zagreb şi Salzburg le-au depăşit fără emoţii pe Astana, respectiv Shkendija.

Benfica Lisabona a eliminat-o din Liga Campionilor pe Fenerbahce Istanbul după cel mai tare duel al turului 3 preliminar. După victoria cu 1-0 din turul de pe Da Luz, portughezii au remizat în Turcia, scor 1-1, şi vor juca în play-off-ul Champions League!

De asemenea, Ajax Amsterdam s-a califcat fără emoții în play-off-ul Champions League. După ce în manșa  tur a remizat, 2-2 în Belgia cu Standard Liege, olandezii i-au învins la scor de neprezentare pe belgieni în retur, impunându-se cu 3-0.