CFR Cluj – Pandurii Targu Jiu, scor 2-1

Publicat: 29/08/2010 | 00:00
CFR Cluj, a invins, ieri, pe stadionul "Gruia", cu scorul de 2-1 (2-0), formatia Pandurii Targu Jiu, intr-un meci din cadrul etapei a VI-a a Ligii I.

Golurile echipei clujene au fost marcate de Emanuel Kone ’18 si Alcantara ’24, in timp ce pentru Pandurii a punctat Voiculet, din penalti, in minutul 85. In minutul 18, Emanuel Kone deschide scorul cu un sut in forta din mijlocul careului, dupa o lovitura de colt. CFR isi majoreaza diferenta pe tabela de marcaj, scor 2-0, in minutul 24, tot dupa un corner, cand Alcantara inscrie din sase metri, nemarcat. In minutul 84, Stromajer a patruns in careu, iar Tony a intervenit prin alunecare, arbitrul Marian Balaci dictand penalti. Echipa Pandurii reduce din diferenta, scor 2-1, Voiculet transformand lovitura de la 11 metri.