Zi de coșmar pentru Chiricheș: Căpitanul României a ieșit accidentat din Sassuolo – Inter după ce și-a dat autogol!

Publicat: 28/11/2020 | 18:28

Astăzi, începând cu ora 16:00, s-a disputat partida Sassuolo – Inter, din cadrul rundei cu numărul 9 din Serie A. Confruntarea ce ar fi putut să o ducă pe formația lui Vlad Chiricheș pe prima poziție a podiumului s-a transformat într-un adevărat coșmar! Gazdele de pe “Citta del Tricolore” au fost invinși fără drept de apel la Reggio Emilia. Și nu o oricum, ci după o zi teribilă pentru roman!

Chiricheș și-a dat autogol în minutul 14

“Nerazzurii” au început “ca din tun” disputa și au înscris încă din minutul cu numărul 4 prin Alexis Sanchez. Acesta a punctat în urma unei pase date de Lautaro Martinez. La doar 10 minute distanțe, românul Vlad Chiricheș, din nou titular pentru Sassuolo, a deveniat nefericit un balon în poarta lui Consigli, iar scorul s-a făcut 2-0 pentru Inter.

Probleme musculare pentru căpitanul “tricolorilor”

Evoluția mai puțin bună de astăzi a lui Chiricheș se poate pune pe seama unor probleme musculare. Întocmai din aceasta cauză, Vlad a solicitat schimbare în minutul 42, atunci când a fost înlocuit de Marlon.

Inter s-a impus la scor de neprezentare

Scorul pauzei de 2-0 a fost unul suficient de liniștitor pentru oaspeți. De aceea, în manșa a doua elevii lui Conte nu au forțat deloc. Chiar și așa, diferena de valoare a fost mai mult decât vizibilă, Gagliardini stabilind scorul final în minutul 60, din pasa lui Darmian.