„Comisarul” Moldovan l-a făcut „magiun” pe Marin Barbu!

Publicat: 25/11/2017 | 10:00

Cristescu a deschis scorul în minutul 3 cu o reluare din şase metri deschizând festivalul golurilor pe „Ilie Oană”. În minutul 38 scorul avea să devină 2-0 pentru ilfoveni, Ronaldo Deaconu majorând avantajul  cu o execuţie spectaculosă din afara careului.

Retzutatul avea să se menţină până spre finalul meciului, în ultimele cinci minute ale partidei defensiva  lui „Magiun”  cedând de trei ori.

Bumba a dus scorul la 3-0 cu un şut din marginea careului, mingea muşcând bara înainte de a intra în plasă. Bud l-a invins pe Drăghia cu o scăriţă în primul minut al prelungirilor după ce golakeperul i-a parat lovitura de la 11 metri după care în al treilea minut al prelungirilor, Cristescu şi-a trecut în cont dubla cu o reluare din interiorul careului lui Drăghia.

S-a terminat 5-0 rezultat în urma căruia oncordia Chiajna şi-a consolidfat locul 11 cu 20 de pucte,a propiindu-se la doar un punctd e locul 10 ocupat de FC Voluntari.

De partea cealaltă, Juventus a rămas pe ultimul loc în liga I având doar 9 puncte.

Etapa viitoare ilfovenii vor primi pe teren propriu vizita revelaţiei Ligii i, FC Botoşani, într-un meci care va avea loc sâmbătă 2 decembrie de la ora 18:00 în timp ce Juventus Bucureşti va avea o misiune imposobilă pe „Naţional Arena” FCSB.