Coșmar pentru „cetățeni” de „Boxing Day”!

Publicat: 28/12/2019 | 11:15

Formaţia Manchester City a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 3-2, de echipa Wolverhampton, într-un meci care a închis runda de „Boxing Day” din Premier League.

Ionuț Radu, vacanță în Maldive cu iubita Doris Conțulov!

Cu toate că a avut avantaj la un moment dat pe tabela de marcaj de două goluri, prin reușitele semnate de Sterling, în minutele 25 şi 50, „cetățenii” și au evoluat în inferioritate numeric din minutul 12 după ce Ederson a fost eliminate, Manchester City s-a văzut egalată și pe urmă învinsă de Wolverhampton. „Vulpile” au revenit în joc şi s-au impus prin golurile lui Traore (min. 55), Jimenez (min. 82) şi Doherty (min.89).

Prin acest eșec, City a ratat șansa de a trece peste Leicester în clasament și a rămas pe locul 3 cu 38 de puncte. De partea cealaltă, în urma ssuccesului, Wolverhampton a urcat pe locul 5 cu 30 de puncte. Lider detașat în Premier League este Liverpool, „cormoranii” având 52 de puncte şi un joc mai puţin disputat.