Costel Casuneanu se pregateste intens pentru o noua competitie de raliu!

Publicat: 06/07/2013 | 16:26
Bijuteria cu care va participa in aceasta luna Costel Casuneanu la Baja Aragon

La cursa din Spania vor participa 74 de masini, 48 de motociclete si noua camioane, care vor lua parte in cea de-a 30-a editie a Baja Aragon.Tanarul pilot are experienta in acest campionat, deoarece el a mai concurat si in anii trecute si s-a clasat in 2012 pe locul cinci, acum doi ani pe locul sase, iar acum trei ani pe locul 12.

Masina are un motor de patru litri V6 si are circa 280 de cai

“Va fi bataie anul acesta, deoarece sunt foarte multi concurenti buni. Copilotul va fi un tip din Ungaria, care a castigat anul trecut campionatul Ungariei.(…) In ultimii trei ani a fost cam acelasi traseu, anul acesta avand in vedere criza financiara din Spania au schimbat locatia.

Va fi un teren nou pentru toata lumea. Nu pot sa spun neaparat ca va fi cu un grad mai mare de dificultate, in schimb va fi nou pentru toata lumea si pentru cel care vine pentru prima data si pentru cel care a fost de sapte ori”, ne-a spus Costel Casuneanu.