CR7 de neoprit în tricoul lui Juve » Cristiano are Italia la picioare!

Publicat: 23/01/2020 | 11:22
Cristiano Ronaldo este posesorul celei mai scumpe mașini din lume. Fotbalistul a scos din buzunare 11 milioane de euro

Startul lusitan Cristiano Ronaldo are Italia la picioare. Atacantul lui Juventus a deschis drumul campioanie spre semifinalele Cupei Italiei, înscriind primul gol în victoria pe care torinezii au obținut-o pe teren propriu cu scorul de 3-1 în faața celor de la AS Roma în sferturile de finală ale competiției.

Biletul Zilei de ieri a fost „verde” » Astăzi pariem „safe” pentru profit!

Cu această reușită în poarta romanilor, CR7 a ajuns la un număr de 13 goluri în ultimele 10 meciuri pentru Juventus, iar presa din Peninsulă nu a rămas indiferentă la succesul portughezului, alocându-i acestuia spații generoase.

De remarcat ar fi că din cele 13 goluri marcate în ultimele 10 partide disputate în tricoul „bianconerilor” în toate competițiile, numai puțin de 7 au fost reușite în 2020, iar debutul acestui an este unul senzațional pentru starul lusitan.

Juventus devine astfel cea de-a doua echipă calificată în „careul de ași” al ediției 2019-2020 după Napoli, formație care a trecut tot pe teren propriu de Lazio, deținătoarea trofeului, cu scorul de 1-0.

Următoarele două partide din cadrul sfeeturilor de finală ale ediției 2019-2020 a Cupei Italiei vor avea loc săptămâna viitoare, formațiile din Milano, AC Milan și Inter urmând a primi pe teren propriu vizita celor de la Torino respectiv Fiorentina.

În prima semifinală, conform țintarului, Juventus sse va duela cu învingătoarea duelului AC Milan- Torino în timp în cealaltă semifinală Napoli va întâlni câștigătoarea sfertului Inter Milano- Fiorentina.