Cristiano Ronaldo salvează Real de la înfrângere cu Bilbao! Rezultatele etapei și clasamentul în La Liga!

Publicat: 19/04/2018 | 08:12

Cristiano Ronaldo a salvat Real Madrid de la o înfrângere rușinoasă în etapa a XXXIII-a din La Liga în jocul pe care „galacticii” l-au ssusținut cu Athletic Bilbao, scor 1-1 (0-1).

Williams a decshis scorul pentru basci în minutul 14, iar Athletic și-a păstrat avantajul pe tabela de marcaj până în minutul 87 când Cristiano Ronaldo a reușit să restabilească egalitatea, salvând astfel un punct Realului în acest meci.

Cu punctul acumulat în acest meci, Real Madrid și-a păstrat locul 3 în clasament cu 68 de puncte,, cu trei mai multe decât Valencia care a pierdut în această rundă pe teren propriu cu Getafe.

Real este la trei puncte de locul 2 pe care se află Atletico Madrid și la 15 puncte de liderul Barcelona. Catalanii nu au obțținut decât o remiză, 2-2 în această rundă în deplasarea de la Celta Vigo și are un avans de 12 puncte față de a doua clasată, Atletico Madrid.

Atletico Madrid ar putea profita astăzi în jocul din deplasare cu Real Sociedad de pașii greșiți pe care rivalele Barcelona și Real Madrid le-au făcut în runda a 33-a din La Liga și ar putea micșora handicapul față de catalani în fruntea clasamentului și totodată s-ar putea distanța de galactici  care sunt pe locul 3.