Cristiano Ronaldo și-a arătat clasa la Torino! Juventus- Real 0-3!

Publicat: 04/04/2018 | 09:00
Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo (C) scores during the UEFA Champions League quarter-final first leg football match between Juventus and Real Madrid at the Allianz Stadium in Turin on April 3, 2018. / AFP PHOTO / Alberto PIZZOLI (Photo credit should read ALBERTO PIZZOLI/AFP/Getty Images)

Real Madrid s-a impus în stil de mare campioană, tranșând cu 3-0 prima manşă din cadrul sferturilor Champions League în fieful italienilor de la Juventus Torino şi e ca și calificată în careul de ași al competiției.

Cristiano Ronaldo a făcut senzație în Italia. Starul lusitan a fost aplaudat la scenă deschisă de tot stadionul, reușind unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria fotbalului.

Cu un CR7 într-o formă de zile mari, „galacticii” au rezolvat calificarea după prima manşă. Real a deschis scorul după doar trei minute de joc prin Cristoano Ronaldo, reușita acestuia stabilind și scorul primului mitan.

În minutul 64, Cristiano Ronaldo a dus scorul la 2-0 punctând o execuţie incredibilă din foarfecă fără nicio replică pentru Buffon. A fost momentul în acre tot stadionul s-a ridicat în picioare aplaudându-l la scenă deschisă pe starul lui Real Madrid.

Partida s-a terminat cu scorul de 3-0, rezultat stabilit de Marcelo în minutul 72, acesta punctând din pasa lui Ronaldo.

În cel de-al doilea meci care a vut loc aseară în manșa tur a sferturilor de finală a Champions League, Sevilla a pierdut pe teren propriu disputa cu Bayern Munchen, scor 2-1.

Astăzi au loc celelalte două partide din această fază a competiției.

Echipele în Juventus- Real Madrid, scor 0-3

JUVENTUS: Buffon – Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah – Bentancur, Khedira – Douglas Costa, Dybala, Alex Sandro – Higuain

REAL MADRID: Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos – Isco – Benzema, Ronaldo.