Croitoru și-a pus jucătorii la zid și la victorie: „Din păcate străinii noștri au devenit români!”

Publicat: 22/08/2020 | 08:50

FC Botoșani a câștigat cu scorul de 3-2 la Pitești pe terenul nou-promovatei FC Argeș. La finalul meciului Marius Croitoru și-a pus la zid elevii taxând lejeritatea cu care aceștia au trata finalul de meci, FC Botoșani avnd în minutul 78 avantaj de 3-0.

„E inexplicabil, e vina mea! Fotbalul se joacă până în minutul 90. Cred că e vina mea, poate n-am fost explicit la pauză. Nu-mi găsesc cuvintele, de la 3-0 să ajungi la ultima fază, să intri într-o degringoladă…Sunt foarte supărat pentru această seară care a început destul de bine. Dar în ultimul minut nu știam pe unde să scoatem cămașa! Din păcate străinii care au venit s-au făcut români, au preluat acea mentalitate în care e de ajuns 3-0. Am văzut echipe mari care nu se opresc nici la 5-0. Dacă ne prezentăm așa și în Europa, la meciul din Kazahstan am ajuns aici degeaba.  Puteam lua și al treilea gol și toată această emulație se poate transforma în coșmar.Nu accept niciodată ca jucătorii să ia adversarul la mișto și să nu se respecte”, a declarat Marius Croitoru.