CS Dinamo şi-a premiat performerii!

Publicat: 20/12/2017 | 07:00

Mădălina Bereş de la secţia de canotaj a clubului din Şoseaua Ştefan cel Mare, dublă campioană europeană şi campioană mondială, a cucerit laurii fiind desemnată cel mai bun sportiv al CS Dinamo pe 2017.

Cel mai bun antrenor al lui Dinamo a fost desemnat Mircea Roman, de asemenea de la secţia de canotaj în timp ce cea mai bună echipă a fost desemnată echipa de handbal, campioană naţională şi câştigătoare a Cupei României.

Iată topul celor mai buni dinamovişti în 2017

1.Mădălina Bereş (canotaj)- dublă campioană europeană şi campioană mondială

2.Mihaela Petrilă, Adelina Boguş, Viviana Bejinariu, Denisa Tîlvescu (canotaj)- campioane europene şi mondiale

3.Ionela Livia Lehaci (canotaj)- campioană mondială de senioare şi de tineret, campioană europeană de tineret

4.Horia Tecău (tenis)-  campion la US Open în proba de dublu

5.Cristina Popescu, Alina Pop, Beatrice Parfenie, Roxana Paraşcanu (canotaj)-  medalie de aur la CE seniori, aur la CE de tineret U23, argint la CM de tineret

6.Andrei Arădoaie (box)- campion european U22 (seniori) la categoria 81 kg

7.Marius Cozmiuc, Cristian Ivaşcu, Vlad Dragoş Aicoboae (canotaj)-  argintla CE, locul 5 la CM

8.Larisa Iordache (gimnastică), Amalia Tătăran (scrimă), Bianca Pascu (scrimă), Monica Ungureanu (judo)-  medalie de bronz la Campionatele Europene senioare

9.Laura Coman (tir)-  locul 2 mondial în ierarhia anului, locul 1 european, record european omologat, argint la finala Cupei Mondiale de la New Delhi, câştigătoare a etapei de Cupă Mondială de la Munchen,

10.Victor Mihalachi (canoe)- medalie de argint la CM şi la CE în proba de canoe dublu 500 metri şi Robert Glinţă (înot)- medalie de bronz la CE în bazin scurt