CS Turnu Severin – Concordia Chiajna, scor 0-1

Publicat: 04/08/2012 | 00:00
Echipa Concordia Chiajna a invins, sambata, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia CS Turnu Severin, intr-un meci din etapa a III-a a Ligii I in care gazdele au evoluat in inferioritate numerica timp de o repriza si au ratat o lovitura de pedeapsa.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Adrian Popa, in minutul 90+3, acesta transformand penaltiul dictat de arbitrul Paul Unimatan dupa faultul comis de Stetca asupra lui Popovici.

In minutul 30, Olah (CS Turnu Severin) a ratat o lovitura de pedeapsa dictata de arbitrul Paul Unimatan pentru un hent in careu comis de Sorin Paraschiv.

In minutul 44, Siviu Balace a primit al doilea cartonas galben pentru hent si a fost eliminat de arbitrul Paul Unimatan.

In debutul reprizei secunde, antrenorul formatiei gazda, Marian Bondrea, a fost trimis in tribuna pentru proteste.

CS Turnu Severin: Stetca – Mitici, Balau, Dandea, Balace – Buleica, Olah (Ninu ’46), Golici (Zuluf ’75), Zaharia – Moutinho – Thomas (Vancea ’57). Antrenor: Marian Bondrea.

Concordia Chiajna: Lepmets – V. Cretu, Belica, Ghionea, Maxim – Ad. Popa, S. Paraschiv, Ispir (D. Stan ’75), Purece (Popovici ’37) – Serediuc (Rafael Rocha ’56), Welington. Antrenor: Ilie Stan.

Cartonase galbene: Balace ‘8, ’44, Moutinho ’31, Mitici ’42, Balau ’76, Stetca ’90+2 / Belica ’16, Welington ’24, Ad Popa ’26, Maxim ’29.

Cartonas rosu: Balace ’44.

Arbitri: Paul Unimatan (central) – Bogdan Gheorghe, Daniel Mitruti (asistenti).

Observator: Viorel Ilinca.