CSM Bucureşti, fără adversar în Liga Campionilor!

Publicat: 12/11/2017 | 18:31

Partida a fost una foarte echilibrată, CSM Bucureşti reuşind să se desprindă în capitala Sloveniei abia cu un sfert de oră înainte de finalul timpului regulamentar, când a luat un avans de patru goluri (25-21). La avantajul acestui scor, bucureştencele au aopăsat piciorul pe pedala de acceleraţie şi au reuşit să se ducă chiar la şase goluri faţă de adverasre, scorul cu nouă minute ănainte de final fiind 29-23. Pe final însă, campioanele României s-au relaxat şi le-au permis adversarelor să se apropie, scorul final fiind 33-30.

Cu acest rezultat, campioana României aree asigurat şi matematic primul loc în această grupă. Totodată, CSM Bucureşti şi-a asigurat 6 puncte pentru grupa principală, unde va avea duble partide cu Gyor, Rostov şi FC Midtjylland.

Iată loturile în Krim Ljubljana – CSM Bucureşti 30-33 (16-17)

Krim Ljubljana: Marincek, Pandzic-portari

Benko, Abina, Baric, Beganovic, Stanko, Omoregi, Zulic, Koren, Gregorc, Adler, Tsakalou, Amon, Perederiy, Despotovic

CSM Bucureşti: Ungureanu, Grubisic, Iordache – portari;

Udriştioiu, Frafjord, Gullden, Curea, Neagu, Jacobsen, Jorgensen, Ayglon, Bazaliu, Manea, Kurtovic, Hagman.