Cu Gareth Bale MVP, Țara Galilor realizează scorul primei etape în Liga Națiunilor!

Publicat: 07/09/2018 | 07:30
Cu Gareth Bale în mare formă, Țara Galilor a realizat scorul serii în Liga Națiunilor impunându-se pe „Cardiff Stadium” în fața a aproximativ 26.000 de spectatori cu scorul de 6-1 în fața reprezentativei Irlandei.

Golurile partidei desfășurate în Seria B Grupa 4 au fost semnate de Lawrence (min.6), Bale (min.18), Ramsey (min.37), Roberts (min.55) respectiv Williams (min.66).

Cel mai dramatic meci al serii a avut loc pe „Uherske Hradiste” între Cehia și Ucraina în Seria B grupa 1 din cadrul Ligii Națiunilor.

Partida a înceeut cum nu se poate mai bine pentru gazde care au deschis scorul după doar 4 minute de joc prin Schick. Ucrainienii nu au acuzt deloc șocul și au egalat în prelunigirile primului mitan prin Konoplyanka, astfel că cele două echipe au intrat la cabine la egalitate, 1-1. Repriza a doua a aparținut ucrainienilor care au dat lovitura pe final prin Zinchenko, câștigând duelul cu 2-1 și plecând astfel din Cehia cu toate cele trei puncte puse în joc.

În meciul vedetă al serii, Germania și Franța au dat-o la pace, scor 0-0. Rezultatul poate fi considerat nedrept de nemți în condițiile în care statistica a fost clar de partea lor. Posesia balonului a fost de 57%-43%, raportul șuturilor pe poartă și al ocaziilor de gol de 7-3 și 14-8, iar al cornerelor de 10-2.