Cum s-a intepat Gigi Becali la Giurgiu! A plecat in minutul 60 de la stadion, enervat fiind de arbitraj si terorizat de…

Publicat: 14/08/2015 | 00:02

Gigi Becali a avut, marti, o seara de cosmar. Finantatorul Stelei a fost prezent la meciul pe care echipa pe care o patroneaza l-a disputat, la Giurgiu, impotriva echipei locale, Astra. Formatia lui Mirel Radoi a fost invinsa, 2-0, asta dupa ce arbitrii i-au anulat trei goluri.

Nervos, Gigi l-a luat pe Ionut Lutu si, ambii au parasit stadionul in minutul 60, dezamagiti fiind de maniera de arbitraj a brigazii conduse de Sebastian Coltescu. Pana atunci, omul de afaceri a avut parte de un alt cosmar.

Astfel, acesta a fost terorizat de tantari, stadionul gazdelor fiind in apropierea Dunarii, iar din acest motiv, in mijlocul verii, insectele fiind foarte prezente sub nocturna arenei “Marin Anastasovici”.

Mai mult, chiar si in momentul in care a oferit un scurt interviu reprezentantilor mass-media prezenti la meci, seful campioanei Romaniei a avut probleme cu insectele.

„Tantarul”, porecla lui Gigi Becali din tinerete

In minutul 60, dupa ce a avut o scurta discutie cu Adrian Porumboiu, cel care l-a sunat si l-a anuntat ca ambele goluri marcate de echipa sa in prima repriza au fost valabile, “Razboinicul Luminii” l-a luat pe Ionut Lutu, asistentul sau personal, si, ambii ambii au plecat de la stadion. Pana atunci, Gigi si-a dat palme la propriu, disperat fiind de tantari, cei care, alaturi de arbitrii l-au scos din sarite. Interesant este ca, in tinerete, Gigi Becali era cunoscut in oras drept “Tantarul”, “Gigi- Tantarul”.

CITESTE SI:

ULTIMA ORA! EL este atacantul dorit de Steaua! Mirel Radoi l-a cerut, Gigi Becali l-a mai vrut si in 2012!

Declaratie bomba! Ce spune Gigi Becali despre banii pe care i-a dat pentru romanul condamnat la moarte in Malaezia

Spectatorii se plang de tantari, la fel si jurnalistii

La meciul dintre Astra si Steaua, chiar pe marginea terenului, jurnalistii au facut poze la solutia care-i ajuta sa scape de tantari

Problema tantarilor este mai veche la stadionul din Giurgiu, astfel ca, spectatorii si jurnalistii care merg, meci de meci la partidele Astrei, s-au obisnuit sa se dea cu solutii impotriva acestor insecte. ”Vara nu poti sa stai, e jale! Nici in Delta nu e asa”, s-au plans obisnuitii arenei de la malul Dunarii.