Debut cu dreptul pentru United în Champions League

Publicat: 13/09/2017 | 07:00

Golurile englezilor au fost marcate de Fellaini (min.35), Lukaku (min. 53) şi Rashford (min. 84).

În celălalt meci al grupei, ruşii de la TSKA Moscova au produs surpriza, impunându-se pe „Estadio da Luz” cu 2-1 (0-0) în faţa formaţiei Benfica. Toate cele trei goluri au fost marcate în repriza a doua. Portughezii au deschis scorul prin Seferovic (min. 50), însă ruşii au avut puterea de a întoarce rezultatul în favoarea lor îndoar opt minute graţie golurilor marcate de Vitinho (min. 63-pen.) şi Zhamaletdinov (min.71).