Debut cu stângul pentru gazde în noul sezon din La Liga!

Publicat: 18/08/2018 | 09:23
În primul meci al noului sezon competițional din La Liga, Girona a remizat 0-0 pe teren propriu cu Valladolid.

În cel de-al doilea meci al etapei inauguraledin La Liga, Betis Sevilla a fost zdrobită pe teren propriu de Levante cu scorul de 3-0. Oaspeții au deschis scorul în minurul 38 prin Roger în minutul 38 după care căpitanul Morales a dus scorul la 2-0 în mintul 54 punctând la capătul unei acțiuni personale de toată frumusețea în care a plecat din propriua jumătaate de teren și a driblat tot ce i-a ieșit în cale. Căpitanul lui Levante avea să închidă tabela în minutul cinci al prelungirilor semnând astfel victoria formației sale cu 3-0.

Astăzi în La Liga sunt programate trei partide. Celta Vigo-Espanyol, Villareal- Real Sociedad și Barcelona-Alaves, jocuri în care gazdele sunt mari favorite la câștigarea meciurilor pe care le vor susține.

La începutul startului de sezon, Barcelona este văzută de bookmakeri mare favorită la câștigarea titlului, urmată de Real Madrid și Atletico Madrid. De remarcat ar fi faptul că în Supercupa Europei, disputată la mijlocul acestei săptămâni, Altetico a trrecut de Real cu 4-2 după prelungiri, iar formația lui diego Simeone se anunță a fi un adversar redutabil în lupta pentru titlu pentru Barca și Real.

Meciurile din La liga vor fi transmise în direct de Digi Sport și Telekom Sport.