Debut cu stângul pentru Tecău la Turenul Campionilor!

Publicat: 13/11/2017 | 10:00

Horia Tecău şi partenerul său au început în forţă Turneul Campionilor şi au reuşit să câştige primul set cu 6-1 după numai 30 de minute de joc. În setul al doilea s-a ajuns la tie-break, unde câştig a avut tandemul francez cu scorul de 9-7 după o oră şi două minute de joc. În decisiv, Tecău şi Rojer au fost nevoiţi să se cunoască învinşi după 15 minute cu scorul de 10-8.

În cel de-al doilea meci din „Grupa Eltingh/Haarhuis” de la Turneul Campionilor, echipa Ryan Harrison/Michael Venus (SUA/Noua Zeelandă) a dispus în două seturi de Henri Kontinen/John Peers (Finlanda/Australia), scor 6-4, 7-6 (8).

Turenul Campionilor la dublu va continua astăzi cu meciurile din „Grupa Woodbridge/Woodforde”, unde vor juca perechile Lukasz Kubot/Marcelo Melo (Polonia/Brazilia), cap de serie numărul 1- Ivan Dodig/Marcel Granollers (Croaţia/Spania), cap de serie numărul 7, într-un meci care va începe la ora 20:00 şi  Jamie Murray/Bruno Soares (Marea Britanie/Brazilia), cap de serie numărul 4- Bob Bryan/Mike Bryan (SUA), cap de serie numărul 5, meci care va începe la ora 14:00. Cele două  meciuri vor fi transmise în direct de Digi Sport şi Telekom Sport.