CUPA ROMÂNIEI. Debut ratat pentru Bratu! Craiova, în semifinală, Dinamo pierde tot!

Publicat: 06/03/2018 | 23:58

CS U Craiova a învins cu 1-0 pe Dinamo București, într-un meci disputant în Bănie, din cadrul sferturilor Cupei României. Debutul lui Florin Bratu pe banca echipei din ”Ștefan cel Mare” a fost cu o înfrângere. Astfel, ”câinii” părăsesc și Cupa României, după ce rataseră pătrunderea în play-off.

Craiova a controlat jocul, dar trupa lui Bratone a pus serioase problem, pe contraatac. Totuși, ocaziile mai mari au fost la poarta lui Penedo, care a făcut minuni.

Unicul gol a fost marcat de Bancu, în minutul 56. Acesta a scăpat pe partea stângă, l-a driblat pe Penedo și a înscris în poarta goală.