Dinamo, în „Groapă” cu Adi Mihalcea!

Publicat: 28/06/2020 | 21:22

Dinamo București nu se regăsește cu Adrian Mihalcea la timonă. „Câinii” au suferit în urmă cu puțin timp cel de-al treilea eșec consecutiv cu „Țăranul” pe bancă.

După umilința din turul semifinalei Cupei României cu FCSB, scor 0-3 și eșecul din campionat cu Sepsi, scor 1-3, „câinii” au reușit astăzi să piardă cel de-al treilea meci consecutiv cu Mihalcea pe bancă în „Groapă”, în fața celor de la FC Voluntari, scor 0-1. Unicul gol al partidei care a contat pentru etapa a VI-a a play-out-ului Ligii 1 a fost reuşit de nimeni altul decât Ion Gheorghe, jucătorul crescut de Dinamo punctând cu un șut de la 22 de metri în minutul 75. De notat ar fi că „alb-roșii” au evoluat din minutul 49 cu un om mai puțin după eliminarea lui Ioan Filip.

Pentru Dinamo acesta a fost cel de-al șaselea eșec consecutiv. În urma parcursului dezastruos Dinamo a rămas pe ultimul loc în play-out cu 17 puncte, „câinii” având însă și două meciuri mai puțin disputate, cu Chindia pe teren propriu și FC Hermannstadt în deplasare.

De partea cealaltă, FC Voluntari a ajuns la zece etape consecutive fără înfrângere, cu opt victorii şi două egaluri, echipa lui Mihai Teja fiind pe locul 2 cu 24 de puncte, la egalitate cu Sepsi care este pe locul 3, covăsnenii având însă un golaveraj inferior ilfovenilor.