Dinamo, o nouă umilință în Liga 1!

Publicat: 01/11/2021 | 07:34

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins Dinamo Bucureşti cu scorul de 4-1 (2-1), pe teren propriu, într-un meci din etapa a 14-a a Ligii 1.

Ştefănescu a reuşit dubla (min.13, 21), la primul gol  mingea fiind deviată nefericit de Deian Sorescu în poarta lui Iliev. Până la pauză „câinii” au reușit să reducă din handicap prin Gabriel Torje (min. 39), cu un lob de la circa 25 de metri, după o minge respinsă de portarul Răzvan Began.

În minutul 72 Bogdan Mitrea a marcat cu o lovitură de cap, iar Boubacar Fofana (min. 86) a închis tabela.

Pentru Sepsi OSK aceasta este cea de-a doua victorie în acest campionat, după cea din prima etapă cu Academica. De partea cealaltă, Dinamo a ajuns la 11 meciuri consecutive fără victorie, două egaluri şi 9 eşecuri.